הוראה מתקנת

תפריט [responsive-menu menu=main_mobile_menu]

הוראה מתקנת – ליקויי למידה – הפרעות קשב וריכוז

שלום בן דור הוא מורה לחינוך מיוחד, שפיתח שיטה יעילה ומהירה ללימוד קריאה, כתיבה וחשבון לילדים לקויי למידה.

שלום למד לתואר ראשון בביולוגיה והוראת המדעים, באוניברסיטת חיפה וחינוך מיוחד בסמינר הקיבוצים. במהלך השנים השתלם בתחומים שונים של חינוך מיוחד, ולמד הוראה מתקנת באמצעות תנועה וכתב תנועה בסמינר הקיבוצים.

במקביל השתלם בתחומים שונים של תנועה:  כמורה מוסמך  בשיטת פלדנקרייז מטעם מכון וינגייט, בעל חגורה שחורה באיקידו, ובעל ניסיון נרחב בשיטות תנועה שונות.

שלום לימד שנים רבות בבית ספר לחינוך מיוחד לילדים לקויי למידה רב בעייתיים. מתוך עבודתו עם ילדים בחינוך המיוחד, פיתח במהלך השנים שיטה פשוטה, יעילה ומהירה ללימוד הקריאה, הכתיבה והחשבון. שיטה שמתאימה במיוחד לילדים עם ליקויי למידה, והוכיחה את יעילותה בעבודה עם ילדים עם סוגים רבים ושונים של לקויות וחסכים נוספים כמו – לקויות קשב וריכוז, (ADD ו ADHD), לקויות שפה, NVLD, PDD  וילדים רבים שלמדו או היו מועמדים ללמוד בחינוך המיוחד או בכיתות שילוב ("כיתות קטנות").

שיטת בן דור מכוונת לתיקון התפקוד הפגוע  (לקות קריאה, כתיבה, חשבון) ע"י שיפור התיאום בין המערכות והאיברים הפועלים (עיניים, ידיים ואברי הדיבור והמערכות הקוגניטיביות הנחוצות לכל אחד מהתפקודים). האימון והתרגול בשיטה מפעילים ישירות את האיברים והמערכות שמעורבים בפעולה המבוקשת.

במקביל  לומד הילד את המיומנויות האקדמיות הנדרשות בעזרת הוראה מתקנת ייחודית כדי להשלים את הפערים שצבר ביחס לבני גילו. בסיום התהליך מגיע הילד ליכולת הנורמטיבית המצופה מילדים בגילו וברמתו.

 

    כתבו לנו


    דילוג לתוכן